FAQ

Czym jest Eleseya?

Eleseya jest to blog grupowy play by comment o tematyce fantasy, lecz odnajdzie się tu każdy nawet za fantasy nie przepadający, bowiem fabuła bloga daje dużo możliwości. Można pisać tu o wszystkim, o czym się chce, prowadzić w wątkach niesamowite, fantastyczne przygody, toczyć wojny, walczyć z potworami lub prowadzić intrygi, a jeśli ktoś nie przepada za magią można się tego elementu wyzbyć np. prowadzić normalne, spokojne życie w jakimś mieście itp. Możliwości twórczych dajemy wam wiele, wystarczy szczypta wyobraźni!

Jak wstawiamy wątki?

Wątki wstawiamy pod kartami postaci (w skrócie kp) osób, z którymi piszemy.

Czy jeśli się zapiszę to muszę tworzyć kp?

Nie ma takiej konieczności. Jeśli się zapiszesz bo np. chcesz brać udział tylko w aktywnościach lub pisać opowiadania nie musisz. Prosimy tylko wtedy dać nam o tym znać.

Jak mam pisać z osobą, która stworzyła swoją postać w innej krainie?

To żaden problem. Przed rozpoczęciem pisania wątków możecie ustalić miejsce wydarzeń, w którym od razu znajdą się wasze postaci, albo w trakcie pisania opisać jakąś podróż itp.

Czy można stworzyć postać w starożytnej krainie, która istniała przed katastrofą?

Tak, można tylko wtedy trzeba to odpowiednio uzasadnić w kp.

A czy można prowadzić wątki w przeszłości?

Można je prowadzić w starożytnej Eleseyi przed katastrofą. W innym przypadku też można, lecz trzeba użyć już jakiegoś wehikułu czasu, czy coś w tym stylu.

Do ilu frakcji jednocześnie można należeć?

Jednocześnie można należeć tylko do jednej frakcji, lecz można być najpierw w jednej frakcji, a potem przynależeć do innej. 

Postacie mogą pochodzić z różnych krain, więc jak to jest z porozumiewaniem? Jak to jest z językami?

Każda z krain posiada swój własny język, a niektóre nawet kilka, lecz w całej Eleseyi powszechnie znanym językiem jest eleseyski, który jest swego rodzaju naszym angielskim. Oczywiście to jakimi językami posługują się postacie zależy od ich twórców. 

A jak jest z rasami? 

Ras w Eleseyi jak to głosi fabuła jest multum. Oczywiście są rasy główne, najliczniejsze, ale pod żadnym pozorem nie chcemy ich wam narzucać, dlatego nie zostały one opisane w specjalnej zakładce. Możecie sami tworzyć rasy i wszelakie hybrydy, wszystko dozwolone.

Jaka jest sytuacja z czasem w świecie? 

Obecnie mamy rok 1500 ery po wielkiej katastrofie i oznaczamy 1500 o.k., co oznacza 1500 rok od katastrofy. Stare lata przed katastrofą, choć niewiele historii o nich znamy oznaczamy np. 245 r.p.k. Czas w Eleseyi płynie zgodnie z naszym czasem, tyczy się to roku, miesięcy i dni. Oczywiście jeśli fabuła bloga będzie tego wymagała czas może zostać nienaturalnie przesunięty. To samo tyczy się waszych wątków, sami ustalacie jak płynie w nich czas.

Czy magia w Eleseyi jest "twardo" podzielona na domeny, czy można ją mieszać?


Można ją mieszać. Może być osoba potrafiąca władać np. dwoma domenami, a może być też i taka, która włada jedną magią powstałą w skutek złączenia się dwóch rodzajów magii. Przykładem magii złączonej są czarna magia - połączenie magii krwi i ciemności, magia druidzka - połączenie magii żywiołów i śpiewu, a także Prima Dogma Elysei, czyli połączona magia wszystkich domen.

Czy wymienione na blogu krainy to cały dostępny świat?

Nie, podane krainy to tylko część Eleseyi, która została odkryta po katastrofie. Znaczna ich część wciąż pozostaje w ukryciu przed wzrokiem znanego świata. Każdy więc, kto ma chęć może stworzyć własną, nową krainę.

Czy mogę jako swoją postać wybrać NPC'ta wspomnianego w zakładkach?

Tak, ale nie każdego. Nie można pokierować tylko władcami krain i przywódcami frakcji, ponieważ odgrywają duże znaczenie dla głównej fabuły i ich ruchami kieruje administracja. Nie chcielibyście chyba żeby wasza postać została nagle zabita?

A czy mogę wykorzystywać NPC'tów w wątkach lub swoich opowiadaniach? 

Tak, można ich wykorzystywać do woli nawet tych ważnych, lecz to co z nimi zrobicie nie będzie miało wpływu na fabułę bloga. Ważnymi NPC możecie zaś pokierować w Żyjących Opowieściach lub Zapomnianych Kartach i tam co z nimi uczynicie będzie miało już wpływ.

Co gwarantujemy?

- Niezapomniane chwile i niesamowite przygody
- miłą i przyjazną atmosferę
- osoby, z którymi można pisać
- ciągłe rozwijanie bloga
- administrację, która o bloga dba i stara się wszystko robić jak najlepiej
- gwarancję, że blog nie upadnie i będzie żył bardzo długo, choćby tylko z dwoma autorami
- min. jeden post na miesiąc
- wydarzenia integrujące naszą społeczność.

Serdecznie zapraszamy!


Jeśli macie pytania, które nie pojawiły się tutaj, a na które chcielibyście poznać odpowiedź piszcie je w komentarzach!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz