9 lut 2018

∞ I'm not a death. I'm her harbinger. ∞

Jasny księżyc przetaczał się przez krąg ciemnych chmur, które już zdołały zasnuć całe nocne niebo, nie pozostawiając przy tym żadnej gwiazdy. Piękny księżyc, choć budził zachwyt, pozostawiał teraz nikłe uczucie niepokoju. Rozpoczynał właśnie swoją wędrówkę po niebie, sunąc się po nim niczym delikatna, nieskazitelna łuna. Choć był piękny, to z każdą minutą ciszy panującej na równinie to nikłe uczucie niepokoju, stawało się coraz silniejsze. Wiatr umilkł już dawno, tuż po zachodzie słońca. Nic nie szeleściło w trawie, nic nie szeptało. Nawet mieszkający nieopodal chochlik bał się wyjrzeć przez okno swojego cieplutkiego, miłego domu.
Kiedy tylko piękny księżyc znalazł się na samym czubku ciemnego nieba, nadeszła północ. Wtedy, przez kilka sekund zapanowało nagłe poruszenie. Wiatr zawył wściekle, poruszając się między wysokimi trawami, kołysząc gałęziami drzew pobliskiego lasu, rozwiewając włosy młodzieńca. Ten wpatrywał się we wszystko z zachwytem, podziwiając piękno oraz niezwykłość natury. Sowa wydała z siebie kilka głośnych dźwięków, a potem odleciała, nie chcąc patrzeć na to, co się zaraz stanie. Cichy trzepot skrzydeł umilkł raptownie, żeby znowu mogła zapanować niepokojąca cisza.
Młodzieniec spojrzał w zasnute chmurami niebo, chcąc dojrzeć choć jedną z gwiazd. Jednak niebo tej nocy nie dało mu tej przyjemności. Chmury odsłaniały tylko jasno świecący księżyc, tak jakby się przed nim rozstępując. Wiatr zawył jeszcze raz, po raz ostatni tej nocy. Przyniósł ze sobą zimny podmuch, który został już z młodym chłopakiem. Ten westchnął, obejmując się ramionami. Chciał się ogrzać, jednak bezskutecznie.
Minęło kilka minut, a on jeszcze siedział z głową zadartą do góry. Wciąż nie tracił nadziei, że jego ukochana przyjdzie. Tak samo wciąż przywoływał w pamięci słowa kobiety spotkanej dziś na targu, ledwo starszej od niego. Choć była piękna, to on jej się bał. Oczy miała zamglone, skórę bladą. Jednak największy strach budziły w nim jej czarne włosy, które zakrywały prawie cały czas jej twarz, jakby chcąc coś przed nim ukryć. Chwyciła go wtedy za ramię i wyszeptała kilka słów, które chyba już na zawsze pozostaną w jego umyśle. Nigdy nie zniknął. Może je zagłuszy, ale one i tak tym prędzej do niego wrócą. Nie wiedział, kim była i nie chciał wiedzieć. Nikomu o tym dziwnym spotkaniu nie powiedział, nawet swojej ukochanej Evie.
Poczuł, jak krople wody powoli lądują na jego twarzy, żeby potem po niej spłynąć. Odetchnął cicho, podnosząc się z zimnej ziemi, która zaraz miała stać się mokrym błotem. Rozejrzał się w poszukiwaniu ukochanej, starając się choć trochę rozgrzać. Nigdzie jej nie było. Nie widział jasnych puklów włosów, pięknej, niebieskiej sukni. Nie słyszał jej cudownego śmiechu. Zamiast tego w jego uszach zagościł bardziej nieprzyjemny dźwięk. Coś trzasnęło, zagrzmiało. Ponownie podniósł wzrok, a z jego ust wydobył się cichy szept. Burza. Jak powiedziała upiorna kobieta dzisiaj na targu.


Selene Lune siedziała w ciemnym pomieszczeniu, na łóżku. Wpatrywała się w tańczący płomień świecy, jedynego oświetlenia małego pokoju w gospodzie. Paznokcie wbijała w skórę swojej dłoni, chcąc odwrócić swoją uwagę bólem. Zamknęła oczy, słysząc, jak uciążliwy dźwięk wciąż szumiący w jej uszach narasta. Grzmoty, szum drzew, wiatr wyjący po polu. Mimo iż była daleko od miasta, gdzie przejść miała dzisiaj niszczycielska burza, to ona i tak słyszała coraz głośniej jej odgłosy, jakby znalazła się w jej centrum. Szept. W końcu pośród głośnych odgłosów burzy usłyszała cichy szept. Miała rację. Wariatka miała rację. Uśmiechnęła się delikatnie, jednak nie był to wesoły uśmiech, tylko smutny, jakby czegoś żałowała. Pośród grzmotów jeden wyróżnił się, ponieważ nagle huknął w jej uszach. Wzdrygnęła się, prawie krzycząc. Krzyk młodego chłopaka. Był całkowicie niewyraźny, ale przepełniony bólem i przerażeniem.
Cisza. Została już tylko cisza.
Płomień świecy zatańczył już ostatni raz, a potem zgasł, pozostawiając po sobie tylko nikłą nitkę dymu. Selene rozluźniła dłoń. Pogładziła ją, czując, że przebiła się aż do krwi.
Umarł — szepnęła do siebie, opadając na niewygodne łóżko. — Oni nigdy nie słuchają moich ostrzeżeń. Po co ja się staram?RELACJE         DZIENNIK         HISTORIAWitam wszystkich. Oczywiście zapraszam do wątków. 
fc: Kaya Scodelario

kontakt z autorką:
Gmail: karolina.zochowska24@gmail.com
GG: 63855484
Twitter: @Rox_Clarre

9 komentarzy

 1. Witam serdecznie w Eleseyi! Na początek życzę dużo radości i weny, wielu, wielu wątków i niezapomnianych przygód :D Stworzyłaś bardzo tajemniczą i intrygująca postać, aż chce się ją odkrywać. Jeśli chciałabyś ze mną popisać to zapraszam pod kp Cassiana, a nad czymś pomyślimy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. [Pomysł bardzo fajny :) sam myślałem nad czymś podobnym, tyle że podobnie jak w twojej kp Selene sama zaczepia Cassiana bo przewidziała, że zostanie dzisiaj zabity przez wiedźmy, na które ma zlecenie. A Cassian miałby jakieś podejrzenia, co do niej. Może ją wziąć właśnie za wiedźmę no i później coś tam coś tam. To nwm, co daje więcej możliwości, jak myślisz? Albo w sumie można też połączyć to i najpierw Cass dostaje zlecenie na Selene, a później ona przepowiada że zostanie zabity.]

  OdpowiedzUsuń
 3. [No to jak już mamy jakiś zarys to kto zacznie? ^^]

  OdpowiedzUsuń
 4. [Mi tam się bardzo podobało :) Masz fajny styl, nie to co mój ;) I jak coś to ja będę teraz tylko w weekendy prawdopodobnie odpisywał, niestety trzeba do szkoły wracać.]

  Słońce ogrzewało frontową ścianę niewielkiego, drewnianego domku, stojącego na polanie wśród drzew. Cassian opierał się o nią, siedząc na ławce i z zamkniętymi oczami rozmyślał. Potrafił tak przesiadywać nawet całe dnie. Nagle usłyszał zbliżające się kroki. Otworzył powoli oczy i spojrzał. W jego stronę biegł zadyszany syn znajomego karczmarza. Domyślił się, że ma dla niego jakieś zlecenie, inaczej nie pędził by tak szybko.
  - Witaj łowco! - wydusił z siebie chłopak, zatrzymując się tuż przed nim i łapiąc powietrze.
  - Witaj Staśko! - odparł. - Z czym do mnie przychodzisz?
  - Ojciec ma dla ciebie pilne zlecenie. Spiesz się.
  Zlecenie, hmm dawno nie miałem zlecenia, pomyślał Cassian i zerwał się z ławki. Brakowało mu w ostatnim czasie wrażeń i wciąż czuł nieodparte pragnienie zemsty. Wyraz jego oczu stał się nagle bardziej gniewny. Wszedł do domku i zabrał parę przydatnych w czasie polowań rzeczy w tym m.in. magiczny amulet. Gdy wyszedł zamknął drzwi na klucz.
  - A więc ruszam - rzekł. - Wracasz ze mną?
  - Niee - odsapnął młodzieniec, siadając na ławce. - Muszę chwilę odpocząć.
  - Jak uważasz - powiedział i poszedł w stronę swojego konia, chowającego się w małej szopie. Gdy był już gotowy ruszył w drogę. Prawie cały czas po obu stronach ścieżki otaczał go ciemny las. Dopiero później, bliżej wioski zaczęły pojawiać się pola uprawne. Gdy dotarł na miejsce od razu skierował się ku karczmie, a tam czekał już na niego jej właściciel.
  - No, w końcu jesteś Cassianie - rzekł zniecierpliwiony mężczyzna.
  - O co chodzi? - spytał się.
  - Przed około godziną przyszła tu pewna dziwna kobieta. Biła od niej mroczna, przyprawiająca mnie o dreszcze aura i miała ze sobą księgę. Przestraszyła nawet tego bawidamka Billiego. Przepowiedziała mu śmierć... - wyszeptał karczmarz, nie chcąc przestraszyć klientów. - Gdy zjadła pospiesznie wyszła, wsiadła na konia i ruszyła na zachód - wskazał miejsce, po czym kontynuował - To najpewniej wiedźma. Musisz ją dorwać, bo bogowie wiedzą co może się strasznego przydarzyć! Przez nią jeszcze stracę swoich klientów, tylko tego mi brakowało. Jeśli się z nią rozprawisz dostaniesz sowitą zapłatę.
  Cassian namyślał się przez chwilę.
  - No dobrze, powiedz mi chociaż jeszcze jak wyglądała?
  - Miała brunatne, długie włosy i przeszywające, niebieskie oczy - karczmarz aż się wzdrygnął na te słowa. - Ruszaj prędko, nie ma ani chwili do stracenia!
  Chłopak kiwnął głową, wyszedł na zewnątrz i rozejrzał się po okolicy. Cała ta historia o wiedźmie wydała mu się podejrzana, ale postanowił ją zbadać. Wsiadł na konia i ruszył gościńcem na zachód.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie w naszym skromnym gronie i życzę mnóstwa przygód i wspaniałych przyjaźni na tej nowej drodze życia. Jak zawsze hmmm mnie uprzedził ;) dobrze, że mnie ogarnął żebym wreszcie zajrzała, bo by mnie jeszcze tak miła okazja do powitań minęła. W każdym razie powitania spóźnione ale szczere. Postać wspaniała, intrygująca, skomplikowana i przede wszystkim dobrze napisana. Mam wrażenie, że mogą się polubić z Wandzią. Można więc liczyć na jakiś wąteczek?
  Pozdrawiam
  Wanda

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety pomysłu nie mam jeszcze, ale będę intensywnie myśleć, chyba, że wcześniej na coś wpadniesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jechał wciąż popędzając konia, aby dogonić tajemniczą dziewczynę. Przy tym cały czas rozglądał się po drodze, pilnował śladów, które widniały na mokrym gruncie. Sprawdzał, czy aby na pewno tędy podążała. Na szczęście wczoraj padał deszcz. Słońce już prawie zaszło, widać było tylko czerwoną łunę. Musiał zwolnić, ponieważ droga stawała się coraz mniej widoczna. Za jakiś czas spostrzegł, że ślady się urywają. Zszedł z konia i przykucnął, spoglądając dookoła. Zastanawiał się, co się mogło stać. Może nie chciała podróżować nocą i zeszła, gdzieś na odpoczynek, albo przypuszcza, że jest ścigana, więc się schowała - myślał. Po chwili zauważył, jak ostatnie ślady zbliżają się do lewego pobocza i domyślił się, że pewnie wjechała do lasu. Nie był z tego powodu zadowolony, bowiem w Xaresyi las nocą nie był ani trochę bezpieczny, ale nie miał wyjścia. Z powrotem wsiadł na konia i wjechał do lasu. Otoczyły go mroczne cienie, których źródłem były powyginane w rożne strony drzewa. Panowała tu totalna cisza, a on uważał, że to źle wróży. Jechał na wprost od traktu, omijając sterczące nisko gałęzie. Miał nadzieję, że nie zabłądzi. Nagle ciszę przerwało głośne pohukiwanie sowy. Spojrzał w jej stronę i w oczy rzuciło mu się coś dziwnego. W świetle srebrzystego księżyca ujrzał pasmo ciemnego dymu. Ktoś musiał rozpalić ogień. Nie miał pewności, czy to była owa dziewczyna, ale postanowił to sprawdzić. Skierował konia w stronę unoszącego się dymu. Gdy był już niedaleko dostrzegł w oddali pomiędzy drzewami płonący ogień. Zszedł na ziemię. Starał się przy tym nie hałasować, uważał żeby nie nadepnąć na żadną gałązkę. Jeśli to była rzeczywiście wiedźma mały błąd mógł by go kosztować życie. Po cichu zakradł się bliżej, schował za drzewo i wyjrzał z za niego. Ujrzał niewielką polankę pośrodku, której płonęło małe ognisko, a obok niego była kobieta i jej koń. To najpewniej ona, pomyślał. Przez dłuższą chwilę zastawiał się, co ma zrobić. Gdyby miał pewność, że to czarownica, nie wahał by się ani chwili i od razu zaatakował. W końcu zdecydował się, że ją zaskoczy i uniemożliwi jej przypuszczalny atak. Nagle jednak po drugiej stronie wśród drzew, dostrzegł duże świecące oczy, przyglądające się dziewczynie. Nie wyglądały przyjaźnie, ale gdyby był to jakiś drapieżnik pewnie by już zaatakował. Cassian miał tylko nadzieję, że to nie jest jeden ze strachów. Pomyślał, że gdyby jednak to coś ją zaatakowało i ona była wiedźmą, to ona, albo go od razu zabije, albo milusio ugłaska postanowił, więc zaczekać na rozwój wydarzeń.

  OdpowiedzUsuń
 8. [Co do wątku: a może spotkanie na statku w czasie sztormu? mogłoby wypaść ekscytująco - nie wiem czemu jakoś lubię statki ;)]

  OdpowiedzUsuń